ABC żywienia dzieci - warsztaty dla rodziców i opiekunów

Zainspirowana postem jednej z mam na Cała Naprzód postanowiłam zorganizować warsztaty na temat odżywiania w przypadku dzieci z problemami neurologicznymi.

Dzieci bardzo intensywnie się rozwijają, często ciężko pracują podczas rehabilitacji a rodzice zastanawiają się jak mogą jeszcze bardziej wspomóc ich rozwój. Zbilansowana dieta, właściwe odżywianie to podstawa dobrego funkcjonowania organizmu. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat zapraszam wszystkich zainteresowanych rodziców na bezpłatne warsztaty, które poprowadzi
dr inż. Joanna Rachtan Janicka.

Warsztaty odbędą się 25 czerwca 2018 godz 17.00 – 19.00 (z możliwością przedłużenia w przypadku pytań i dużego zainteresowania) w Centrum Intensywnej Terapii Olinek.

Liczba miejsc ograniczona – zapisy pod numerami telefonu: 22 559 21 37; 22 841 37 33; 22 841 34 66.

dr inż. Joanna Rachtan Janicka
Specjalista żywienia człowieka, dietetyk, nauczyciel akademicki i pracownik naukowy Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych.

Zajmuje się badaniami poszerzającymi wiedzę w zakresie epidemiologii i patogenezy alergii pokarmowej u niemowląt. Szczególną uwagę zwraca na sposób żywienia i problem suplementacji diety kobiet w ciąży i w okresie laktacji oraz znaczenie karmienia naturalnego dla rozwoju układu odpornościowego i nerwowego niemowląt. Uczestniczy w badaniach i dietoterapii pacjentów z celiakią i stosujących dietę bezglutenową oraz zajmuje się profilaktyką i leczeniem nadwagi i otyłości u dzieci i młodzieży.

 

Zdjęcie w nagłówku dzięki uprzejmości Warzywniak na pętli os. Młodych